5 benefitov skladanie puzzle.

5 dôvodov, prečo skladať puzzle

Ak hľadáte kreatívnu činnosť, pri ktorej sa zabavíte, ideálnym riešením je skladanie puzzle. Mnohí ľudia tvrdia, že táto zábavka je už ,,OUT”, no to nie je pravda. My vám predstavujeme 5 dôvodov, prečo sa túto činnosť v podobe skladania puzzle oplatí robiť.

1.    Podporuje mozgovú činnosť

Vedeli ste o tom, že pri skladaní puzzle sa zapájajú obe hemisféry mozgu? Ak spojíte dve časti dokopy, dochádza ku vzniku dopamínu. Ten patrí aj medzi hormóny šťastia. Ak ho je nedostatok, môžete trpieť úzkosťami a chronickou únavou. Vďaka skladanie puzzle však dokážete týmto komplikáciám ľahko predísť.

2.    Pôsobí ako prevencia ochorení

V dôsledku podpory mozgovej činnosti dochádza aj k zlepšeniu zdravia. Skladanie puzzle tak môže pôsobiť aj ako prevencia neurodegeneratívnych ochorení. Medzi tie patrí napríklad demencia alebo Alzheimerova choroba. Ak chcete predísť týmto ochoreniam, postačí ak budete pravidelne robiť nejaké kreatívne činnosti, ktoré podporia aj vašu pamäť a myslenie.

3.    Dokonalý spôsob relaxu

Každý z nás by si mal raz za čas oddýchnuť a prísť na iné myšlienky. Skladanie puzzle vám pomôže aj v tomto smere. Je to tvorivá činnosť, pri ktorej si doprajete dostatok relaxu. Preto ju neváhajte vykonávať vo svojom voľnom čase, aj spolu s rodinou.

4.    Zlepšuje kreatívnu stránku

Či už ide o deti alebo ľudí v pokročilom veku, podporu kreativity potrebuje každý z nás. Tá sa dá docieliť aj vďaka skladaniu puzzle. Zlepšenie kreativity sa tak môže odzrkadliť na lepších výsledkoch v škole či v práci.

5.    Redukuje stres a napätie

V úvode tohto článku sme si spomínali, že pri skladaní puzzle sa uvoľňuje hormón šťastia – dopamín. Aj z tohto dôvodu dochádza k zmierneniu stresu, napätia a úzkostných stavov. Stres je jedným z hlavných faktorov vzniku aj závažných civilizačných ochorení. Za skladaním puzzle je tak oveľa viac ako len zábava a spríjemnenie voľného času. Dokáže totiž zlepšiť zdravie do vysokej miery.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Ďalšie články

abstraktný obraz
Inšpirácie

Ako skrášliť svoj domov? Obrazy, plagáty, puzzle či iné umenie

Patríte aj vy k tým, ktorých pohľad na holé steny nebaví? Nie je to vôbec inšpirujúce a interiér pôsobí neútulne a chladne? Poďme sa teda pozrieť, čo vám pomôže tento stav zmeniť. Aby steny nezívali prázdnotou Každý človek sa snaží svoj príbytok zariadiť