abstraktný obraz

Ako skrášliť svoj domov? Obrazy, plagáty, puzzle či iné umenie

Patríte aj vy k tým, ktorých pohľad na holé steny nebaví? Nie je to vôbec inšpirujúce a interiér pôsobí neútulne a chladne? Poďme sa teda pozrieť, čo vám pomôže tento stav zmeniť.

Aby steny nezívali prázdnotou

Každý človek sa snaží svoj príbytok zariadiť tak, aby sa doma cítil príjemne. Pri výbere nábytku kladiete dôraz na praktickú stránku, funkčnosť, kvalitu, či farbu. Váš interiér je prakticky a pekne zariadený. Napriek tomu, vám ale stále niečo chýba. Aj so super vybavením podľa vášho vkusu, môže totiž byt pôsobiť neosobne.

Často sú za tento pocit zodpovedné holé plochy stien, ktoré pôsobia chladne. Čo tak zmeniť ich na priestor, ktorý upúta pozornosť a poteší oko? Zažeňte nudu. Skúste steny oživiť a skrášliť nejakým pekným obrázkom a okamžite uvidíte ten rozdiel.

Niečo pre vaše oči

Máte svoje obľúbené motívy? Pri pohľade naň pociťujete radosť a spokojnosť? Obklopte sa nimi a vaše bývanie sa zmení na domov, ktorý nesie vašu pečať a je odrazom vašej osobnosti. Chcete si predsa užívať domácu pohodu v príjemnom a estetickom prostredí.

Ak viete čo sa vám páči, vybrať motív obrázku nebude problém. Musíte sa len rozhodnúť aký formát zvoliť. Dekorácie na stenu môžu mať veľa podôb. Pozrime sa na ponúkané možnosti.

Obrazy na stenu

Asi najčastejšou voľbou pri obstarávaní doplnkov do domácnosti sú už po mnoho storočí obrazy. Motívy a dizajn týchto umeleckých predmetov prechádzal počas histórie svojím vývojom. Ručne maľované obrazy známych i menej známych autorov viseli v minulosti na stenách mnohých domácností. Dodnes majú maľované portréty, krajinomaľby a iné ručne vytvorené diela s rôznymi námetmi veľkú skupinu svojich prívržencov. Často majú obrovskú hodnotu a preto sú pre mnohých nedostupné.

Našťastie, v súčasnosti sú obrazy dostupné pre širokú verejnosť. Sériová výroba pomocou tlačiarní umožnila znížiť cenu, a tak si obraz môže dovoliť každý záujemca.

Z množstva ponúkaných dizajnov si vyberie každý. Aj v tejto oblasti sa však trendy menia. Zaujíma vás, čo je v posledných rokoch in? Tu je pár príkladov:

Abstraktné obrazy

Sú ideálnym doplnkom do modernej domácnosti. Tešia sa veľkej obľube u umelecky založených ľudí. V abstraktnom umení je doležitá emócia a pocit. Na obrazoch nenájdete žiadne konkrétne predmety, či postavy. Väčšinou pozostávajú z rôznych farebných škvŕn a geometrických tvarov. Sú vyjadrením pocitov autora.

Čiernobiele obrazy

Klasika, ktorá nevymiera. Nevtieravé, elegantné prevedenie, ktoré neuškodí žiadnej stene. Čiernobiele obrazy vás neohurujú farbami ale umožnia vnímať a koncetrovať sa na motív zachytený autorom.

Obrazy na plátne

Pri výbere obrazu máte možnosť vybrať aj podklad, na ktorom bude váš motív vyobrazený. Obraz na plátne si získal obľubu svojou zaujímavou štruktúrou a hlavne efektom ručne maľovaného diela. Svojím prevedením upúta pozornosť každého návštevníka.

Machové obrazy

Moderné trendy nezabúdajú ani na milovníkov prírody a na trhu sa objavil obraz vyrobený z machu. Toto originálne prírodné dielko, v rôznych veľkostiach a tvaroch, zaručene spríjemní váš domov. Veď koho by nepotešilo, cítiť sa doma ako v lese?

Obrazy, samozrejme, nie sú jediná možnosť na skrášlenie interiérov. V posledných rokoch si čoraz častejšie svoje miesto v domácnosti nachádzajú plagáty. Najmä umelecké plagáty, ktoré sú momentálne veľmi trendy.

Posters – postery, v preklade – plagáty

Predstavíte si pod tým slovom pútače, ktoré na vás vyskakujú na každom rohu a vnucujú vám reklamu? Tak taký plagát nemáme na mysli.

Ponúkame vám prémiové plagáty, ktoré svojou umeleckou hodnotou môžu konkurovať mnohým obrazom. Ak ste navyše milovník slovenskej prírody, či obdivovateľ našich historických pamiatok, práve ste našli ozdobu vašej domácnosti.

 

oravský hrad

Unikátny dizajn

V našej ponuke nájdete množstvo motívov inšpirovaných krásou našej krajiny. Skrátka, môžete mať doma kúsok Slovenska.

Ručíme aj za originalitu – neexistujú 2 rovnaké plagáty. O originalitu sa postará štruktúrovaný archívny papier, ktorý je zakaždým trochu iný a robí z každého plagátu originál. Váš domov bude teda jedinečný.

Kvalita ako bonus

Na výrobu plagátov používame tie najkvalitnejšie materiály. Špeciálny archívny papier z recyklovaných vlákien sa nekrčí a zabezpečí dlhodobú sýtosť farieb. Farby sú na báze vody a úplne nezávadné. Celý produkt je vysoko ekologický a vydrží bez vyblednutia farieb viac ako 50 rokov.

Túžite po niečom originálnom, kvalitnom a dokonca ekologickom? Práve ste dosiahli svoju métu a nemusíte viac hľadať. Riešením pre vás sú postery z našej ponuky.

Pre tých činorodejších, ktorí radi relaxujú pri nejakej tvorivej činnosti, tu je tiež niečo.

Puzzle

Milovníci tejto zábavnej tvorby si môžu dekoráciu na stenu vyrobiť sami. Stačí vybrať puzzle s obľúbenou tematikou a zvoliť požadovaný rozmer.

Doprajte si pocit hrdosti pri pohľade na vami stvorené umelecké dielo. Vyberte si zo širokej ponuky puzzle s námetom, ktorý chcete mať v interiéri. Taktiež si môžete vybrať z 2 veľkostí puzzle a to puzzle 1000 a puzzle 500.

Po úspešnom poskladaní vyberte správny rám a zaveste na stenu. Vlastnoručne vyrobené obrazy vo vás budú stále vyvolávať oveľa silnejšiu emóciu a určite tento váš počin ocenia aj návštevy.

Vybrali ste si?

Rozhodli ste sa aký dizajnový prvok bude zdobiť vašu domácnosť? V tom prípade si ho rýchlo zadovážte a zaveste na stenu. Nech pri pohľade na stenu, skrášlenú vašim obľúbeným motívom, pocítite teplo domova.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Ďalšie články

papierové puzzle
Inšpirácie

Aké druhy puzzle poznáme a ako sa v nich zorientovať?

Puzzle – skladačka zložená z množstva rôzne tvarovaných dielikov. Po ich správnom uložení získate ucelený obrázok. Je to proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť, zmysel pre detail a šikovné prsty. Pôvodne bolo skladanie puzzle považované skôr za detskú záležitosť. Postupne si ale puzzle