Originálne plagáty na stenu inšpirované krásou našich hôr – kúsok Slovenska doma

Sedíte si vo svojom príbytku, pozeráte na holé steny a rozmýšľate, čo stým? Čo spraviť, nech to obydlie nie je také neosobné a chladné? Zmeňte svoj dom na domov, urobte ho jedinečným a vám najmilším. Zázrak vám pomôžu urobiť aj plagáty na stenu.

Plagáty včera a dnes

Posters – postery, po slovensky plagáty – obklopujú nás na každom kroku. Či kráčate po ulici alebo idete autom po ceste, priťahujú náš zrak. Pútajú našu pozornosť a sú určené na informovanie obyvateľov a propagáciu. Vedeli ste však, že plagát môže byť aj umelecké dielo?

Najväčší rozvoj plagátovej tvorby prebiehal v období secesie. Reklama sa dovtedy realizovala pomocou nevýrazných plagátov popísaných textom. V 19. storočí sa však začal klásť dôraz na umeleckú úroveň a plagát sa stal módnou záležitosťou. Za priekopníka tohto smeru sa považuje Jules Chéret. Odmietal tradičný typ plagátu, kde základ tvorili písané informácie doplnené nenápadnou kresbou. Chéret, naopak, dôraz kládol na výraznú farebnú kresbu s jednoduchou informáciou o podujatí. Svojou tvorbou zaujal a inšpiroval mnohých maliarov a dizajnérov. Medzi najznámejších predstaviteľov umeleckej plagátovej formy patrí Eugéne Grasset a Alfons Mucha.

V 20. storočí umelecké plagáty boli vytlačené do úzadia. Nahradili ich obrazy. Maľby známych i neznámych umelcov v hrubých ozdobných rámoch viseli asi v každej obývačke a spálni.

Móda sa však vracia a platí to aj v umení. V posledných rokoch sú dizajnové plagáty opäť trendy a nahradili obrazy v nejednej domácnosti. Tak na čo čakáte?

Aj vaše steny si pýtajú plagát

Možno ste si práve zariadili svoju prvú domácnosť, nakúpili moderné nábytky a tešíte sa zo svojho bývania. Chýbajú už len doplnky na skrášlenie a vytvorenie toho pravého pocitu domova. Alebo sa vám len žiada nejaká zmena. Nič veľké. chcelo by to iba niečo na oživenie.

Rýchlym riešením môže byť osvieženie interiéru pomocou plagátov. Ich zaobstaranie je jednoduché a efekt okamžitý. Stačí vybehnúť do obchodného centra a prebehnúť internetové obchody. Cieľ – nakúpiť niečo, čo zavesíte na stenu. Z toho množstva motívov, ktoré sú v ponuke sa vám až zatočí hlava. Sú aj lacné, aj pekné. Niektoré ste videli u svojich kamarátov na stene a nevyzerali zle. Napriek tomu ste si nevybrali?

Možno nechcete mať doma plagát, ktorý visí aj v iných domácnostiach. Chcete niečo unikátne, čím bude váš domov výnimočný. Presne taký plagát môžete mať.

koprovsky stit

Preneste si krásu Slovenska domov

Aj napriek svojej malej rozlohe je Slovensko veľmi známe. Navštívi ho každoročne obrovské množstvo turistov celého sveta. Chcú spoznať krásy Slovenska. Sú uchvátení našou čarokrásnou prírodou, kultúrnymi pamiatkami i folklórom. My v tej kráse žijeme.

Patríte aj vy k Slovákom, ktorí miesto dovolenky pri mori radšej spoznávajú svoju krajinu?

Potom určite uznáte, že máme byť na čo hrdí. Zaručene máte v pamäti uložené miesta, ktoré vás nadchli. Máte aj množstvo fotiek v telefóne alebo fotoaparáte. Radi si v nich listujete a spomínate. Nechceli by ste ale mať tie úžasné miesta na očiach doma stále? Skrášlite svoj domov skvostami našej krajiny a vyberte si z našej ponuky ten svoj poster.

Motív

Vyberte si čo je vášmu srdcu blízke a čo vás vystihuje.

Radi zdolávate vrcholy Tatier, či iných slovenských hôr? Obdivujete prírodné výtvoryjaskyne? Navštevujete skanzeny a ste uchvátení pôvodnými slovenskými dreveničkami? Baví vás história a radi spoznávate naše hrady a zámky? Páčia sa vám unikátne historické stavby, ktoré môžete nájsť v rôznych kútoch Slovenska?

teryho chata

Ak ste sa našli v niektorej kategórii, výber motívu vášho plagátu nebude problém. U nás máte istotu, že každý dizajn je unikátny – nenájdete dva identické kusy. Tým je zaručená jedinečnosť a môžete si byť istý, že budete mať na stene niečo výnimočné.

Váš poster môže byť pre vás krásnou spomienkou na niečo prežité alebo inšpiráciou spoznať nejaké nové miesto .

Originál si žiada kvalitu

Získavate teda s naším  posterom obrovský bonus – punc originality. Ako ale zaručiť aj jeho dlhú trvácnosť? Lacnejšie verzie bohužiaľ po čase vyblednú, papier stráca na kvalite a po pár rokoch ste nútení sa s plagátom rozlúčiť. Stojí to za to?

Kvalitné farby

V tomto prípade sa báť nemusíte. Výrobca sa postaral, aby sýtosť farieb vydržala viac ako päťdesiat rokov. Perfektná farebnosť a vykreslenie aj tých najmenších detailov sa dosahuje pomocou latexovej tlače. Používajú sa farby na báze vody, ktoré sú maximálne ekologické. Nemajú žiaden škodlivý dosah na prírodu. V dnešnej dobe je to veľmi žiadaná podmienka pri výrobe akéhokoľvek produktu.

Kvalitný papier

Čo sa týka papiera – kvalitou v ničom nezaostáva za farbami. Jedná sa o vysoko kvalitný archívny papier Woodstock Betula. Nekrčí sa a postará sa, aby farby nestratili sýtosť ani po dlhých rokoch. Je vyrobený z recyklovaných vlákien, takže opäť nezaťažujete prírodu.

U nás máte možnosť získať prémiový poster s unikátnym dizajnom, vysokou kvalitou použitých materiálov a pri tom všetkom aj dbáte na ekológiu. Čo viac si želať?

Vyberte si z ponuky už len správny rozmer, rozhodnite sa, či chcete aj rám na plagát alebo bezrámovú verziu a nakupujte.

Efekt zaručený

Cieľ ste teda splnili. Postery sú zavesené, steny ožili, interiér je dotvorený. Byt je zrazu krajší a útulnejší. Užívate si domácu pohodu, kocháte sa pohľadom na naše slovenské skvosty na stene a možno aj vy potvrdíte to známe príslovie – všade dobre, doma najlepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Ďalšie články

abstraktný obraz
Inšpirácie

Ako skrášliť svoj domov? Obrazy, plagáty, puzzle či iné umenie

Patríte aj vy k tým, ktorých pohľad na holé steny nebaví? Nie je to vôbec inšpirujúce a interiér pôsobí neútulne a chladne? Poďme sa teda pozrieť, čo vám pomôže tento stav zmeniť. Aby steny nezívali prázdnotou Každý človek sa snaží svoj príbytok zariadiť

papierové puzzle
Inšpirácie

Aké druhy puzzle poznáme a ako sa v nich zorientovať?

Puzzle – skladačka zložená z množstva rôzne tvarovaných dielikov. Po ich správnom uložení získate ucelený obrázok. Je to proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť, zmysel pre detail a šikovné prsty. Pôvodne bolo skladanie puzzle považované skôr za detskú záležitosť. Postupne si ale puzzle