inšpirácia dievčenská detská izba

Ako skrášliť detskú izbu? Toto sú naše tipy!

Plánujete rekonštruovať detskú izbu, prípadne ju len zrenovovať? Vašim ratolestiam by ste tak mali vytvoriť útulné hniezdočko. Dokážete to aj vďaka skrášleniu a doplneniu určitých prvkov, ktoré vedia zveľadiť útočisko pre vaše deti.

Keď sú ratolesti veľmi malé, dizajn ich izby pravdepodobne zariaďujete podľa seba. Mali by ste však myslieť aj na budúcnosť a na to, že vaši potomkovia budú rásť a ich vkus sa bude postupom času meniť. Aby ste tak nemuseli veľa vecí meniť, zaobstarajte si nábytok v neutrálnych farbách. Takéto zariadenie sa dá totiž veľmi ľahko kombinovať a ušetrí vám to množstvo času a energie.

Samozrejme, pre skrášlenie izby nemusíte celú miestnosť prerábať. Postačí, ak do nej pridáte niekoľko originálnych prvkov, ktoré ocenia aj tí najmenší. My sme sa pozreli na to, o aké produkty ide.

Obrazy do detskej izby

Detská izba by mala byť priestorom, ktorý je jednoducho multifunkčný. Predsa len, je to miesto, kde sa dieťa hrá, učí, zabáva, tvorí, ale aj oddychuje. Biele steny tak do detskej izby určite nepatria. Obohatiť ich môžete napríklad obrazmi. Je to efektívny nástroj, ako vniesť do miestnosti pestrosť, originalitu a zároveň aj jedinečnosť. Nezabúdajte brať do úvahy aj preferencie vašej ratolesti. Na základe nich vyberajte aj dizajn obrazu. Motívov máte na výber hneď niekoľko – prírodu, vesmír, šport, pirátov, princezné či rozprávkové postavy.

Náš tip: Obrazy do detskej izby sú vhodné najmä pre staršie deti. Tento produkt je naďalej ,,IN“, ale mali by ste myslieť aj na bezpečnosť. Pri menších deťoch totiž hrozí riziko, že by obraz padol a nejakým spôsobom im ublížil.

 

inšpirácia dievčenská detská izba

Plagáty na stenu

Vhodnou alternatívou obrazov sú plagáty na stenu. Tie sa opäť dostávajú do módy a malé či väčšie deti ich rozhodne ocenia. Na výber je totiž veľké množstvo detských motívov. Plagáty na stenu im môžete dať aj zarámovať, aby to dizajnovo v celej miestnosti dokonale ladilo. Nezabúdajte sa zamerať aj na rozmery. Nekupujte príliš veľké plagáty, ale prispôsobte to najmä veľkosti detskej izby.

Detské nálepky na stenu

Aj napriek tomu, že plagáty sú pre malé deti bezpečnejšie, pri ich zarámovaní im stále môžu ublížiť. Preto sú dobrou alternatívou detské nálepky na stenu. Tie sú vysoko odolné a výhodou je, že v prípade potreby sa dajú dať dole jednoduchým spôsobom. Bez toho, aby sa poškodila stena.

Nezabúdajte: Nálepky na stenu sú veľmi praktickým riešením, ktoré ocenia aj tí najmenší. Priestoru vedia tieto prvky dodať štýl a z jednotvárnej izby tak vytvoria útulný detský kútik, kde bude vaše dieťa tráviť čas s veľkým entuziazmom.

detské nálepky na stenu

Kvety do detskej izby

Ak chcete skrášliť detskú izbu, výbornou voľbou sú aj kvety. Pri výbere sa však zamerajte na také druhy rastlín, ktoré čistia vzduch a nie sú jedovaté. Je totiž dôležité, aby sa pri nich deti nejakým spôsobom neporanili.

Tiež je potrebné zamerať sa na vek. Ak v detskej izbe spí novorodenec alebo batoľa, radšej tam žiadne rastliny nedávajte. Čo sa týka predškolákov, vhodné sú netoxické rastliny, ktoré nie sú náročné na starostlivosť a nemajú žiadne tŕne.

Náš tip: Ak máte doma väčšieho školáka, nechajte to na jeho rozhodnutí, či chce mať v izbe rastliny alebo nie. Určite ho do ničoho nenúťte. V konečnom dôsledku, možno ho to bude natoľko baviť, že sa sám rozhodne pre pestovanie rastlín.

inšpirácia dievčenská detská izba

Tabuľa na kreslenie

Poznáte to aj vy? Vaše dieťa má tendenciu kresliť na všetok nábytok a vy si už neviete dať rady? Aj z tohto dôvodu sa odporúča do detskej izby dať tabuľu, na ktorú si môže vaša ratolesť kresliť a písať od rána do večera. Dizajnérsky sa, samozrejme, môžete realizovať aj vy. Nakreslite tak originálny obraz, ktorý vaše dieťa bezpochyby ocení. Kedykoľvek ho budete môcť zmazať a nakresliť niečo nové.

inšpirácia detská izba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Ďalšie články

abstraktný obraz
Inšpirácie

Ako skrášliť svoj domov? Obrazy, plagáty, puzzle či iné umenie

Patríte aj vy k tým, ktorých pohľad na holé steny nebaví? Nie je to vôbec inšpirujúce a interiér pôsobí neútulne a chladne? Poďme sa teda pozrieť, čo vám pomôže tento stav zmeniť. Aby steny nezívali prázdnotou Každý človek sa snaží svoj príbytok zariadiť