drevený obklad

Drevený obklad na stenu: Minulosť či aktuálny trend?

Drevený obklad na stenu bol aj v minulosti bežným prvkom v domácnosti. Dokáže totiž dotvoriť atmosféru domova a pocit tepla. S postupom času však tento trend upadol do zabudnutia. V súčasnosti sa drevené obklady v mnohých prevedeniach opäť dostávajú postupne do popredia. Stávajú sa populárnymi a dodávajú inšpiráciu mnohých interiérovým dizajnérom.

Prečo je drevený obklad na stenu tak obľúbený? Dôvodov je hneď niekoľko. Napríklad, tento prvok má veľmi príjemnú textúru a jedinečné farebné odtiene dreva, ktoré dodávajú každej miestnosti osobitný štýl a charakter.

Výhodou dreveného obkladu je, že môže byť použitý na rôznych miestach v domácnosti. Napríklad, na steny, strop, prípadne ako obklad krbu či na podlahy. Prítomnosť drevených obkladov dokáže vytvoriť v domácnosti skutočne špecifickú atmosféru, a to či už ide rustikálny, moderný alebo luxusný vzhľad.

drevený obklad na stenu

Montáž je pomerne náročná

Čo sa týka samotnej montáže dreveného obkladu, môže byť pomerne náročná, pretože vyžaduje istú dávku zručnosti a zároveň aj presnosti. Je totiž dôležité správne pripraviť povrch, na ktorý sa bude drevený obklad inštalovať. Taktiež myslite na správne uchytenie drevených panelov. Preto, ak nemáte dostatočne skúsenosti v tejto oblasti, mali by ste určite zvážiť odbornú montáž.

Typy dreveného obkladu

Drevený obklad sa rozdeľuje najmä na základe použitého materiálu. Môže sa vyrábať z rôznych druhov dreva, ako napríklad smrek, borovica, dub, čerešňa, orech, javor či smrekovec.

Veľmi populárny je dubový drevený obklad. Interiéru dodáva eleganciu a prirodzený vzhľad. Takéto drevo je, okrem iného, tvrdé a odolné. Smrekový obklad je vhodný pre rustikálne a prírodné interiéry. Borovica je zas skvelým riešením pre miestnosti, kde si chcete zachovať príjemnú sviežu atmosféru.

Vedeli ste, že: Ak si zvolíte drevený obklad vyrobený zo smrekovca, môže zároveň odpudzovať aj mole? Je to veľmi výhodné, pretože vďaka tomu vás nebudú vo vašej domácnosti obťažovať.

drevený obklad na stenu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Ďalšie články

abstraktný obraz
Inšpirácie

Ako skrášliť svoj domov? Obrazy, plagáty, puzzle či iné umenie

Patríte aj vy k tým, ktorých pohľad na holé steny nebaví? Nie je to vôbec inšpirujúce a interiér pôsobí neútulne a chladne? Poďme sa teda pozrieť, čo vám pomôže tento stav zmeniť. Aby steny nezívali prázdnotou Každý človek sa snaží svoj príbytok zariadiť