nálepky na stenu

Nálepky na stenu: O čo ide, na čo slúžia a ako sa rozdeľujú?

Nálepky na stenu sú stále in a dostávajú sa čoraz častejšie do popredia. Ide totiž o populárne a esteticky príjemné doplnky, ktoré slúžia najmä na skrášlenie interiéru. Ich výhodou je, že sú dostupné v rôznych vzoroch. Rozhodne tak pri výbere nebudete mať problém.

Tisícky vzorov nálepiek na stenu, motívov a farebných prevedení. Sú vhodné pre deti, ale aj dospelých. Samolepky na stenu dokážu vytvoriť v miestnosti dokonalú atmosféru, ktorú si ihneď zamilujete. Okrem iného, tento prvok do domácnosti je výhodný aj z toho hľadiska, že dokáže vylepšiť celkový vzhľad v miestnosti a zároveň ju aj do vysokej miery zútulniť.

Nezabúdajte: Mnohí ľudia sú presvedčení o tom, že nálepky na stenu už dávno nie sú in. To však nie je pravda. Aj v dnešnej dobe ide o mimoriadne moderný a elegantný prvok do miestnosti, ktorý by nemal chýbať ani vo vašej domácnosti.

nálepky na stenu

Z akého materiálu sa vyrábajú?

Čo sa týka použitého materiálu pri výrobe nálepiek na stenu, môže ísť napríklad o textil, ktorý má skutočne veľmi príjemný povrch na dotyk.

Okrem textílie sa tiež nálepky na stenu vytvárajú z fólií a iných polymérov. Takéto materiály sú odolné voči rôznym vplyvom, jednoducho sa čistia a po dlhú dobu si vedia uchovať svoj tvar a farbu, vďaka čomu vynikajú aj dlhou životnosťou.

Spôsoby lepenia nálepiek

Existuje spektrum spôsobov lepenia nálepiek na stenu, v súčasnej dobe aj technológií. Preto je len na vás, ktorý spôsob si vyberiete. Záleží najmä na vašich preferenciách a možnostiach. Vo všeobecnosti platí, že nálepky na stenu sú vhodné na všetky typy vnútorných stien a omietok. Ich výhodou je, že sa dokážu ľahko nalepiť na keramiku, sklo, hladké steny a dvere.

Vo všeobecnosti sa však neodporúča umiestňovať ich na hrubé, drsné či kamenné steny. Životnosť nálepiek na stenu si môžete predĺžiť aj tým, že ich nalepíte na stenu správne. Preto by ste sa mali riadiť postupom, ktorý je zväčša priložený pri danom produkte.

Nálepky pre deti

Vo všeobecnosti sa nálepky na stenu delia aj podľa toho, či sú určené pre deti alebo pre dospelých. Detské nálepky na stenu sú predsa len iné, ako tie, ktoré sú vhodné do miestnosti, ako je obývačka, kuchyňa či spálňa. Od toho sa odvíja aj odlišnosť jednotlivých motívov.

Deti preferujú skôr nálepky na stenu, ktoré sú v motívoch zvieratiek ako nálepky na stenu zvieratá, motívoch áut, prípadne postavičiek z rozprávok. Napríklad, obľúbené dievčenské nálepky na stenu sú tie, ktoré predstavujú známe barbie, bábiky a iné postavy z ríše rozprávok.

Nálepky na stenu pre dievčatánálepky na stenu pre chlapcov sú však zväčša veľmi podobné. Odlišujú sa len v istých maličkostiach, ako je napríklad farebné prevedenie, prípadne jednotlivé vzory. Chlapci zase obľubujú viac motívy áut, rozprávkových postavičiek alebo motoriek. Na prvom mieste však vedú detské nálepky na stenu zvieratká.

nálepky na stenu detské

Nálepky na stenu pre dospelých

Čo sa týka dospelých, obľubujú nálepky na stenu strom, kvety alebo mená rodiny. Jednoducho vždy niečo, čo dokáže dokonale dotvoriť atmosféru v bývaní a v samotnej miestnosti. Nálepky na stenu s menom sú obľúbené v domácnostiach s rodinami. Každý si dá vytvoriť svoje meno v podobe nálepky a nádherný prvok na oživenie atmosféry je na svete!

U dospelých je to tak, že preferujú predsa len o niečo náročnejšie tvary a motívy nálepiek. So zvieratkami alebo rozprávkovými postavičkami sa jednoducho neuspokoja, čo je pochopiteľné. Také motívy predsa len patria do detskej izby. Našťastie, dnes sú v ponuke aj motívy nálepiek na steny aj pre dospelých a s hlbším významom.

Náš tip: Určite by ste mali ladiť samolepky na stenu aj s ostatnými prvkami vo vašej domácnosti. Všetko by malo spolu dokonale sedieť a preto nie je dobrá príliš veľká kombinácia farieb či vzorov.

nálepky na stenu

Detské nálepky na stenu a bezpečnosť

Dôležité je, aby bola vždy na prvom mieste bezpečnosť. Preto by mali byť nálepky na stenu do detskej izby vyrobené z ekologických materiálov. Predsa len, deti môžu nálepky istým spôsobom poškodiť, snažiť sa ich zjesť alebo sa s nimi hrať. Preto je ideálne, ak sú nálepky odolné aj voči deformácii a poškrabaniu. Pri výbere sa tak určite zamerajte aj na stránku ekológie, pretože práve tá je v tomto prípade veľmi dôležitá.

Nezabúdajte: Keď budete vyberať nálepky deťom do ich detskej izby, neváhajte sa s nimi poradiť o konkrétnom motíve. Predsa len, oni budú tí, ktorí budú mať nálepku v detskej izbe neustále. Preto by ste mali brať ohľad na ich preferencie a štýl.

Dokážu skrášliť izbu

Prečo sú nálepky na stenu tak veľmi obľúbené a aké výhody prinášajú? Tých je hneď niekoľko! V prvom rade však do vysokej miery dokážu skrášliť miestnosť a priniesť tak novú atmosféru do celej domácnosti. Častokrát sú to akoby obrazy na stenu, avšak v jednoduchšej forme. Dá sa s nimi totiž ľahko manipulovať, nezaberajú veľa miesta a prinášajú skutočne efektívny výsledok.

Okrem iného, obrazy sú častokrát aj finančne náročné, čo pri nálepkách na stenu rozhodne neplatí. Tie sú totiž cenovo dostupné a v prípade potreby sa dajú časom vymeniť alebo dať úplne dole, čo je samozrejme veľký benefit. Nemusíte byť zameraní len na to, že ak si raz dáte nálepku na stenu, už tam musí ostať navždy, pretože to rozhodne pravda nie je.

Mimoriadne ľahká manipulácia

Jednou z mnohých výhod samolepiek na stenu je skutočnosť, že prinášajú skutočne ľahkú manipuláciu. Dajú sa veľmi jednoducho nalepiť, dať dole, prípadne vymeniť. Takúto možnosť neponúkajú napríklad obrazy na plátne, pretože s nimi je manipulácia výrazne náročnejšia. Nálepky na stenu sú však, okrem iného, aj veľmi ľahké a dokáže sa s nimi preto manipulovať jednoduchým spôsobom.

samolepky na stenu

Iné spôsoby skrášlenia izby

Samozrejme, v súčasnej dobe existuje oveľa viac spôsobov, ako si skrášliť izbu alebo domácnosť. Napríklad, skvelým riešením sú fototapety, obrazy a iné prvky do domácnosti, ktoré obsahujú nejaký motív.

Zdroje:

https://www.daibau.sk/clanok/1196/nalepky_na_stenu_preco_su_skvelym_riesenim_ako_ozivit_steny

https://www.sashe.sk/eNALEPKY/journal/co-su-vlastne-nalepky-na-stenu

https://www.dovido.sk/Tema/Tipy-a-inspiracie/Ozivte-interier-s-nalepkami-na-stenu

https://cliffdigital.com/the-top-5-benefits-of-using-wall-decals/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Ďalšie články

abstraktný obraz
Inšpirácie

Ako skrášliť svoj domov? Obrazy, plagáty, puzzle či iné umenie

Patríte aj vy k tým, ktorých pohľad na holé steny nebaví? Nie je to vôbec inšpirujúce a interiér pôsobí neútulne a chladne? Poďme sa teda pozrieť, čo vám pomôže tento stav zmeniť. Aby steny nezívali prázdnotou Každý človek sa snaží svoj príbytok zariadiť